Instytut Fizyki Doświadczalnej,Instytut Fizyki Teoretycznej,Uniwersytetu w Białymstoku, 15-424 Białystok, ul. Lipowa 41el. (85) 745 7229; (85) 745 7228;Fax (885) 745 7223; E-mail: ptf@alpha.uwb.edu.pl;http://physics.uwb.edu.pl/ptf/PTF.html

Polskie Towarzystwo Chemiczne, oddział w Białymstoku
(Intytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku, Hurtowa 1,
chemia@uwb.edu.pl

Prof. dr hab. Andrzej Burewicz
z Wydziału Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
wygłosi wykład pt.
Komputer w nauczaniu chemii.

Komputer stanowi cenny środek dydaktyczny w nauczaniu chemii i innych przedmiotów na wszystkich etapach kształcenia ogólnego i zawodowego.
Realizowany w ostatnich latach program zakupu komputerów do szkoły w każdej gminie a dalej do nowo utworzonych z dniem 1 września 1999 roku wszystkich gimnazjów, a obecnie uzupełnianie stanu posiadania komputerów w liceach jak również i w szkołach podstawowych, stał się powodem zainteresowania przez nauczycieli ich możliwością wykorzystania. Dobrym sposobem uzyskania kwalifikacji niezbędnych do wykorzystania komputerów na swoich lekcjach jest system Teach to the Future firmy Intel, którego wersja została opracowana pod kierunkiem prof. Andrzeja Burewicza jak również zaawansowane przygotowania nad portalem edukacyjnym Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu przy współpracy banku światowego dla rejonów, w których skład wchodzi również województwo podlaskie.

Prof. dr habil. Andrzej Burewicz, wieloletni Kierownik Zakładu Dydaktyki Chemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest rzeczoznawcą Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu do oceny podręczników i środków dydaktycznych, autor multimedialnego podręcznika pt. Dydaktyka Ochrony Środowiska oraz współautor multimedialnego podręcznika pt. Chemia z elementami ekologii do gimnazjum a także autor wielu publikacji, podręczników i skryptów z dydaktyki chemii, ze szczególnym ukierunkowaniem na wykorzystanie nowoczesnych środków do nauczania chemii i przedmiotów przyrodniczych.
Wieloletni przewodniczący Sekcji Dydaktycznej Oddziału Poznańskiego Polskiej Akademii Nauk. Autor wielu publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, stypendysta na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Jordanii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie, odznaczony medalem Jana Harabaszewskiego, przyznanym przez Polskie Towarzystwo Chemiczne, laureat kilku nagród drugiego i trzeciego stopnia Ministerstwa Edukacji Narodowej, odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej a także Krzyżem Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Prof. dr habil. Andrzej Burewicz jest rzeczoznawcą do spraw komputeryzacji polskich szkół w ramach grupy zadaniowej Interklasa przy Sejmie RP.