Komputerowe laboratoria przyrodnicze

Realizacja akcji pilotażowej wprowadzania komputerowych minilaboratoriów przyrodniczych w szkołach ponadgimnazjalnych.
Dnia 20 marca 2004 roku, w Instytucie Fizyki Doświadczalnej, Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się szkolenie w ramach akcji "Mini-Laboratoria Komputerowe do nauczania przedmiotów przyrodniczych".

Plan spotkania:
Godzina Sala Zajęcia
11:00-12:15 203 Wykład PTF: Dr hab. Mirosław Karpierz z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej "Uczenie fizyki przez Internet"
12:15- 14:30 212
  1. Pokazy doświadczeń przygotowane przez nauczycieli biorących udział w Akcji: Uczniowie VIII LO w Białymstoku, opiekun Lech Radzajewski "Prawo stygnięcia Newtona", Uczniowie V LO w Białymstoku, opiekun Anna Zdunko, "Wykazanie izochronizmu wahadła matematycznego", Uczniowie I LO w Białymstoku, opiekun Mirosława Żuber "Tłumienie dźwięku"
  2. Warsztaty/laboratorium połączone z prezentacjami doświadczeń z wykorzystaniem pomiarów napięcia oraz czujnika światła, mgr Piotr Chomienia, mgr Wojciech Dobrogowski
14:30 -15:00 212 Dyskusja form współpracy w ramach podlaskiej sieci i kryteriów oceny akcji pilotażowej tworzenia mini-laboratoriów.

Materiały związane ze szkoleniem

Fotoreportaż

1. Wykład Dr hab. Mirosława Karpierza 2. Widownia, uczestnicy akcji 3. Na tym szkoleniu nie zabrakło rónież uczniów.
4. Prezentacja uczniów V LO w Białymstoku 5. Prezentacja uczniów I LO w Białymstoku 6. Prezentacja uczniów VIII LO w Białymstoku
7. Dyskusja prowadzona przez prof dr. hab Andrzeja Maziewskiego

Na bieżąco informacje na tematy przyszłych szkoleń można uzyskiwać u mgr W.Dobrogowskiego (tel 7457241; dobrog@labfiz.uwb.edu.pl , http://labfiz.uwb.edu.pl/labfiz/siec/ ).
Zrealizowane przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku


Ostatnia modyfikacja: 2003-09-2, Wszelkie uwagi proszę kierować do twórcy