Komputerowe laboratoria przyrodnicze

Realizacja akcji pilotażowej wprowadzania komputerowych minilaboratoriów przyrodniczych w szkołach ponadgimnazjalnych.
Dnia 17 stycznia 2004 roku, w Instytucie Fizyki Doświadczalnej, Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się szkolenie w ramach akcji "Mini-Laboratoria Komputerowe do nauczania przedmiotów przyrodniczych". Plan spotkania:
Godzina Sala Zajęcia
10:00 212 Prezentacje doświadczeń z wykorzystaniem czujników: stężenia O2 i CO2, PH, EKG, siły i położenia, mgr Piotr Chomienia, mgr Wojciech Dobrogowski
11:00-12:00 203 Wykład prof. dr hab. Henryka Szydłowskiego z Uniwersytetu w Poznaniu : KOMPUTER PRZYRZĄDEM POMIAROWYM
12:10- 12:30 203 Ogłoszenie nowej edycji Konkursu na : (i) komputerowo wspomagane doświadczenia, (ii) programy do nauczania fizyki, chemii, biologii z komputerowo wspomaganym eksperymentem. Propozycja podziału między szkołami opracowania doświadczeń. Dyskusja form współpracy w ramach podlaskiej sieci i kryteriów oceny akcji pilotażowej tworzenia mini-laboratoriów.
12:45 -14:15 212 Warsztaty/laboratorium pomiarowe. (mgr Piotr Chomienia, mgr Wojciech Dobrogowski)

W czasie spotkania zostały zaproponowane doświadczenia do realizacji których wybór należy dokonac do dnia 14-lutego-2004 (termin ustalony w czasie dyskusji). Proponowana lista jest otwarta i można zgłaszać tematy spoza niej.

Na bieżąco informacje na tematy przyszłych szkoleń można uzyskiwać u mgr W.Dobrogowskiego (tel 7457241; dobrog@labfiz.uwb.edu.pl , http://labfiz.uwb.edu.pl/labfiz/siec/ ).

Wykład prof. dr hab. Henryka Szydłowskiego z Uniwersytetu w Poznaniu : KOMPUTER PRZYRZĄDEM POMIAROWYM Nauczyciele biorący udział w akcji Tematyka cieszy się dużym zainteresoaniem. Zabrakło miejsc siedzących
Zrealizowane przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku


Ostatnia modyfikacja: 2003-09-2, Wszelkie uwagi proszę kierować do twórcy